Коротко про автора
Цей блог Українця та буковинця Михайла Павлюка, який ділиться своїми думками про суспільно-політичні події в Україні та Буковині, а також роздумами на особисті (приватні) теми.
Кандидат політичних наук, викладач кафедри міжнародних відносин Факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету. Євроатлантист. Активіст. Оптиміст.
субота, 18 червня 2011 р.
Нарешті на батьківщині Миколайчука відбувся справжній кінофестиваль
Перший всеукраїнський фестиваль молодого етнічного кіно “Кіноетніка” пройшов у Чернівцях 15-16 червня. Фестиваль став справжньою родзинкою традиційних святкових заходів, які щорічно відбуваються у дні вшанування народження Івана Миколайчука. “Кіноетніка” зібрала кращі роботи сучасних українських кіномитців, які торкаються теми українських традицій. У конкурсній програмі було представлено 17 художніх та документальних фільмів. За словами організаторів фестивалю, їхня основна мета була створити умови, щоб кіномитці могли показати свої роботи, а глядачі могли б їх побачити, адже загальновідомо, що доступ українського глядача до українського кіно обмежений. По телебаченню і в кінотеатрах його показують вкрай рідко і вкрай в незручний час, або після півночі, або рано-вранці. Натомість фестиваль запропонував 10 годин етнічного кіно та анімації за 2 дні. Як зазначили члени журі, серед котрих Народний артист України Василь Вовкун, кінооператор Юрій Гармаш, лідер гурту “Гайдамаки” Олександр Ярмола, Заслужена артистка України Оксана Писанка та перекладач і літературознавець Петро Рихло, фестиваль унікальний тим, що молоді українці не покидають надії відродити українське поетичне кіно. Організатори фестивалю (Леся Воронюк, Михайло Павлюк, Іван Мітрік, Андрій Волошин, Олександр Ткачук, Степан Ленігевич, Андрій Білогорка, Сергій Осачук) зробили все для того, щоб учасники на повні груди відчули силу духу батьківщини Миколайчука, зокрема зорганізували відвідини садиби видатного актора та кінорежисера у Чорториї, музею Володимира Івасюка в Чернівцях, екскурсію містом. Завдяки підтримці Фонду Степана Ленігевича переможці отримали і грошові відзнаки, найбільші серед інших подібних фестивалів в Україні. Зокрема премія “гран-прі” передбачила 5 тисяч гривень.
Призом глядацьких симпатій глядачі відзначили роботу Марини Тужиліною “Удовиця”. За нарис про луцького гончаря Віталій Герасимлюк отримав премію “Краща персональна історія”. Відзнаку “Кращий документальний фільм” за одноголосним присудом журі отримала робота “Іван Миколайчук: книга життя”. Гран-прі фестивалю здобула стрічка “Нитка” молодого кінорежисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Цьогорічний переможець “Кіноетніки”, погоджуючись із твердженням деяких членів журі, зазначив, що нині в Україні робиться все для того, щоб українське кіно перестало існувати як явище, але завдяки молодим ініціативам і організаторів, і учасників фестивалю надія є.
Прес-служба фестивалю
http://kinoetnika.com/nareshti/#more-89
p.s. Більше про фестиваль Кіноетніка можна дізнатися за наступними лінками:
http://citi.cv.ua/news.php?cid=23694&p=1
http://www.mtrk.com.ua/news/19424-----qq----.html
http://www.chas.cv.ua/index.php?newsid=48
http://www.radiobuk.cv.ua/index.php/home/kulturamusicfilm/924---------lr
http://vidido.ua/index.php/pogliad/article/u_chernivcjah_startuvav_festival_kinoetnika._programa_festu/ (фоторепортаж)
http://www.bukodtrk.gov.ua/index.php?newsid=4469 (відео)
Стаття моєї колеги Лесі Воронюк у газеті "Буковинське віче" від п'ятниці, 1 липня 2011
http://www.bukviche.com/section-table/34-2011-01-03-15-39-11/229-lr-#disqus_thread
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар