Коротко про автора

Цей блог Українця та буковинця Михайла Павлюка, який ділиться своїми думками про суспільно-політичні події в Україні та Буковині, а також роздумами на особисті (приватні) теми.

Кандидат політичних наук, викладач кафедри міжнародних відносин Факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету. Євроатлантист. Активіст. Оптиміст.

четвер, 6 вересня 2012 р.

Рішення місцевих рад щодо регіонального статусу російської мови принижують як українців, так і національні меншини


Рішення місцевих рад щодо регіонального статусу російської мови принижують як українців, так і національні меншини

Так вважає депутат Чернівецької обласної ради, член фракції «Наша Україна» Михайло Павлюк.
- Відповідно до Бюджетного кодексу України, чергова сесія Чернівецької обласної ради має відбутися наприкінці вересня, де ми заслухаємо звіт про виконання обласного бюджету за І півріччя 2012 р. Але серед питань порядку денного декілька фракцій будуть пропонувати вкотре висловитися щодо мовного проекту. Вже зараз очевидно, що ряд депутатів переглянуть свою позицію, адже в останні місяці мали змогу почути обурення буковинців.

Разом з тим, виглядає дійсно дивним той факт, що статус регіональної мови по Україні отримує тільки російська мова, тим самим принижуючи не тільки українця як носія державної мови, але й представників національних меншин.


- Чому ж позицію румуномовних, молдавомовних громадян не враховано? Хіба влада не говорила про гарантії захисту мов національних меншин? Згідно цього «прожекту», носії саме цих мов мали б першочергове право на відповідні рішення місцевих рад, - стверджує Михайло Павлюк. – Не менш дивним для мене є той факт, що багато сьогоднішніх опозиціонерів не розуміють того, що питання захисту мови їх повинно об’єднати. Адже по суті, цей так званий мовний акт прагне повернути російській мові той статус, який був втрачений у 2005-2010 рр., коли покоління молоді, після демократичної Помаранчевої революції, формувало свої погляди і для якого прапор, національний Гімн, тризуб, мова це щось архіважливе та архіпотрібне. Це очевидно при спілкування на молодіжних диспутклубах, у студентській аудиторії чи соціальних мережах. І особисто я не знаю жодної молодої людини, яка б цей закон захищала чи виправдовувала. І навіть румуномовні громадяни вже зрозуміли, що це просто виборчий трюк партії влади, а не бажання дійсно захистити мови меншин. Слід врахувати й те, що за міжнародними нормами, країна вважається моноетнічною тоді, коли 2/3 населення вважає себе представниками однієї нації. В Україні саме така ситуація, беручи до уваги останній перепис населення та соціологічні опитування минулих років. До того ж, станом на серпень цього року, 82% населення нашої держави вважають себе патріотами України, - таку інформацію оприлюднила соціологічна група «Рейтинг».
На переконання Михайла Павлюка, високий загальнодержавний статус української мови, який нинішня влада хоче усіляко переглянути – це досягнення політики і Віктора Ющенка, і Арсенія Яценюка, і В’ячеслава Кириленка, і навіть часто категоричної позиції Олега Тягнибока. Тому єдина позиція представників національно-демократичних партій зараз – це захист спільних досягнень у період до 2010 р. через петиції, звернення, скарги тощо. І спільні дії 5 вересня партій «Наша Україна», УНП, КУН, ППУ, НДО «Україна», активістів патріотичних громадських організацій з організації попереджувального пікету під Київською міськрадою – яскраве цьому підтвердження.
- На мою думку також, не варто забувати, що мовна політика Президента України Віктора Ющенка будувалася на принципах толерантності, взаємоповаги і, таким чином, сприяла єднанню народу та формуванню нації вільних громадян, - зауважив депутат.


Депутат також висловив переконання, що текст проекту рішення обласної ради можна довго обговорювати, дискутувати, але необхідно приймати.

http://www.nsnu.cv.ua/index.php/component/content/article/388-2012-09-06-15-27-08

Немає коментарів:

Дописати коментар