Коротко про автора

Цей блог Українця та буковинця Михайла Павлюка, який ділиться своїми думками про суспільно-політичні події в Україні та Буковині, а також роздумами на особисті (приватні) теми.

Кандидат політичних наук, викладач кафедри міжнародних відносин Факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету. Євроатлантист. Активіст. Оптиміст.

неділя, 13 квітня 2014 р.

"Люстрація на Буковині. Хто буде трісками, а хто – лісорубами?" Коментар для місцевого сайту "Чернівці Таймс"

Спілкувалася Альона Чорна
Серед вимог Майдану та одним із першочергових завдань, є проведення люстрації. Термін новий для України, а отже охочих стати першими і визначними люстраторами чимало. Зважаючи на відсутність законодавчої бази, українська люстрація набула імпровізаційної форми. За очищення активно взялися всі кому не ліньки.

Тим часом, ми вирішили поцікавитися у представників різних політичних сил у Чернівцях, яке в них ставлення до люстрації, її законності та доцільності проведення?

Михайло Павлюк, депутат Чернівецької обласної ради, член президії Народної ради:

Із завершенням Євромайдану в Україні, з приходом до влади нових політичних сил, обрання в парламент нової більшості, створення уряду і призначення в.о. Президента, поклало перед ними першочергові завдання. Серед яких і системне оновлення влади. Порушили питання про зміну не просто облич, але й системи влади. Але крім цього всього наклалася інша проблема – зовнішньополітична. Коли фактично Україна перебувала у стані війни з РФ і ми вимушені витрачати найбільше часу і зусиль для того, щоб вирішити проблему територіальної цілісності і політичної незалежності. Тут у цій частині першочерговим стає досвід і професіоналізм. Тому ідея з люстрацією правильна, важлива. Вона дуже важлива для будь-якої пост-комуністичної держави. Але в умовах які є зараз, вона показує слабку ймовірність. Невелика ймовірність реалізації люстрації найближчим часом. Той законопроект, який підготовлений про люстрацію – «Про заборону комуністичної ідеології в Україні», звісно дуже корисний і потрібний. Це оздоровило б суспільство, за нормальних умов. Коли немає зовнішньої загрози і немає всередині економічної кризи. Коли в такій ситуації це є, я не впевнений, що буде більшість у парламенті, щоб за це проголосувати. Люстрація обов’язково буде, тому що вже зараз видно паростки, які дозволяють говорити про те, що в принципі очищення влади від скомпрометованих політиків, вчорашніх діячів різних спецслужб, чи вчорашніх активістів провладної Парті Регіонів вже в суспільстві означено. Тобто це тотальне несприйняття, не підтримка. Якщо говорити про люстрацію – це корисно, потрібно для країни і суспільства. І це все буде. Також нам потрібні технократи, які не працювали на минулу політичну владу і які не були стовпами будь-якого режиму. В тому числі комуністичного. Тобто ті, які просто виконували свою роботу: лікарі, інженери… Якщо ми говоримо про політичну сферу, то її необхідно заповнити активістами, які здобули освіту, можливо десь за кордоном.

Я в даному випадку реаліст. Я хотів би вірити в краще, але добре розумію, яка зараз ситуацію. Я б не давав ніякого оптимізму тим, хто хоче реваншу. Після того всього, що було зроблено при режимі Януковича ті, хто безпосередньо цим займалися не мають шансу на повернення у велику політику. Це стосується всього керівництва ПР, Януковича і т.д. Я б не давав їм шансів на повернення. Це вже люстрація, до речі.
http://times.cv.ua/2014/04/09/lyustratsiya-na-bukovyni-hto-bude-triskamy-hto-lisorubamy/

Немає коментарів:

Дописати коментар